Üniversite spor takımlarına nasıl katılabilirim?

Öğretim yılı başında spor hocaları tarafından elektronik ortamda ve el ilanları ile ilan edilen gün ve saatte gerekli spor kıyafetle seçmede hazır olmak takım seçmesinin ilk aşamasıdır, burada başarılı olanlar daha sonra spor salonu içerisinde yer alan duyuru panolarında ilan edilerek antrenmana davet edilirler.

Koç Üniversitesi'nde kredili spor dersi var mı?

Evet Koç Üniversitesi’nde kredili spor dersi olarak pilates dersi verilmektedir.

Spor aktiviteleri ve salon kullanımı için herhangi bir ücret ödemem gerekiyor mu?

Spor turnuvalarına katılım için ödenen turnuva ücreti haricinde tüm spor aktiviteleri ve tesislerin kullanımı ücretsizdir

Spor ve aktiviteler ile ilgili spor hocalarına hangi saatlerde başvurabilirim?

Spor hocaları normal günlerde 07.30 – 16.30 saatleri arası antrenman gün ve saatlerinde ise 07.30 – 21.00 arası spor salonunda bulunmaktadırlar. Spor hocaları ile randevusuz dilediğiniz zamanda görüşebilirsiniz.

Spor aktivitelerinden ve spor salonundan nasıl yararlanabilirim?

Spor kıyafeti ve spor ayakkabısı olan tüm öğrencilerimiz ile çalışanlarımız spor salonu programı dahilinde tüm tesisleri kullanabilir, tüm sportif faaliyetlere katılabilir.

Spor salonu ve diğer spor tesislerini hangi saatler arası kullanabilirim?

Spor salonu ve diğer spor tesisleri aksi belirtilmedikçe hafta içi 09.00 – 01.00 hafta sonu 09.00 -23.00 saatleri arası kullanıma açıktır.

Tenis kortu, squash, raquetball, badminton sahaları ve çim futbol sahası ile ilgili rezervasyonu nasıl ve nereden yapacağım?

Tenis kortu, squash, raquetball ve badminton rezervasyonlarını spor salonu girişinde yer alan spor resepsiyondan şahsen yapabileceğiniz gibi 3055 numaralı telefonu arayarak da rezervasyon yaptırabilirsiniz. çim futbol sahası için gün içinde saat 16.00’ya kadar rezervasyon kaydı alınmaktadır, diğer bölümler için bir kısıtlama bulunmamaktadır

Masa tenisi, tenis, badminton raketim vb. yok ancak bu sporları yapmak istiyorum. Üniversite bize bu sporlar ile ilgili malzemeleri sağlayabiliyor mu?

Evet spor salonu resepsiyonundan ücretsiz olarak okul kimliği karşılığı tenis, badminton masa tenisi, raquetball ve squash raketi ve topu temin edebilirsiniz.

Spor salonu soyunma odalarında yer alan dolapların kullanımı nasıldır?

Dolap anahtarları kimlik karşığı spor resepsiyondan alınmaktadır. Dolaplar kısıtlı sayıda olduğu için kullanımları günlüktür, üniversite takım sporcuları da dâhil kalıcı anahtar verilmemektedir.

Spor malzemelerine (raket, top vs.) kullanım sırasında hasar verirsem veya dolap anahtarını kaybetmem durumunda yapılacak işlemler nelerdir?

Dolap anahtarlarının kaybedilmesi halinde 2011 – 2012 öğretim yılı için 20 USD cezai bedel alınmaktadır, diğer spor malzemeleri için de malzemenin cinsine göre gerekli bedel hasarı veren veya kaybeden öğrenciden talep edilir.